Alexandros Palace 5*- Ouranoupolis Halkidiki

Alexandros Palace Luxury Hotel me 5 yje, një nga hotelet më fine në Halkidiki, në një nga zonat më të bukura, në Tripiti, afër Malit Athos. Ndodhet në një zonë të gjëlbëruar, e cila arrin deri në plazhin ngjyrë ari dhe ujërave të detit. Hoteli Alexandros Palace Luxury Hotel në Halkidiki karakterizohet nga arkitektura tradicionale dhe moderne.

Është i përbërë nga dhoma standarde dhe një varietet suitash, nga të cilat, të gjitha janë rinovuar kohët e fundit për të ofruar cilësinë më të lartë të akomodimit për të ftuarit e tij.

Hoteli përfshin një gamë të gjerë facilitetesh dhe vendesh për relaks dhe rekreacion, si psh. Pishina, bare, restorante, një plazh privat, 1 spa, 1 palester, facilitete sportive, facilitete për fëmijët dhe akoma më shumë duke i dhënë hotelit një reputacion si një nga hotelet më të mira në zonën e Unanupolit.

Një nga pjesët anësore të hotelit është rinovuar në pjesën, e cila operoi për herë të parë në vitin 2009. Është ndërtuar në një zonë të gjelbëruar dhe shtrihet në një sipërfaqe prej 25000 m2, me një pishinë tepër elegante, me një sipërfaqe 650 m2, e pajisur me një Jacuzzi në një pjesë të tij.

Direkt pranë oazit të freskisë, ngjitur me Alexandros Palce, gjendet një Bar pishine ( Pool Bar), me një atmosferë të mrekullueshme, me koktejle freskuese snacks të ndryshem tepër të shijshme.

Godina e re dykatëshe e pjesës së re të rinovueshme, përbëhet nga 97 dhoma tepër lluksoze, të mobiluara me një stil unikal, duke kombinuar arkitekturën moderne me element retro- klasik dhe të gjitha komfortet për një hotel me 5 yje.

Përgjatë pishinës, gjendet edhe një recepsion përvec atij të godinës kryesore, si dhe gjithashtu një parking i mbuluar pas godinës kryesore.

Aktivitetet që mund të kryhen në hotel janë: – Basketboll; – Billardo; – Shah; – Tenis; – Pishinë; – Beach Volley; – Sporte ujore;

Koncepti : Half Board – Mëngjesin dhe Darkën të përfshira.

Shërbimet e hotelit janë në dispozicion për të gjithë klientët, duke përfshirë: – planifikime për ekskursione; – shërbimin e sekretarisë; – lavanteri dhe hekurosje; – internet Wireless;

Gjithashtu Hoteli ofron: – Restorant a la carte; – Frigorifer; – Kafeteria; – Dyqan për Suvenire; – Shërbim hekurosje; – Pastrim dhome; – Tavernë; – Vend për ruajten e bagazheve; – Argjendari; – Sistem zgjimi; – Krevat për fëmijët nqs klientët e kërkojnë; – Ballkon; – Shezllone dhe çadra për detin dhe pshinën; – Shërbime courier/postë;

 

Më Shume Detaje:Distancat:

– 150 m nga plazhi
– 2 km nga Nea Roda
– 6 km nga Ouranoupoli
– 108 km nga aeroporti i Selanikut

Cmimet me poshte jane me perafersi. Kontaktoni me agjentet tane per ofertat e momentit:

– Qershor, duke filluar nga 319 Euro/Person

– Korrik, duke filluar nga 399 Euro/Person

– Gusht, duke filluar nga 449 Euro/Person

– Shtator, duke filluar nga 399 Euro/Person

Cmimet perfshijne transferten per hotel, akomodimin per 7 nete dhe mengjesin dhe darken. Transporti kushton 55 euro/person.

Shperndajeni per miqte tuaj duke klikuar "Share":
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial