Kuba

Plazh ne Kuba

Kuba njihet si ishulli më i madh i Karaibeve midis Oqeanit Atlantik të Veriut dhe Detit të Karaibeve midis Bahamas dhe Ishujve Cayman në veri-perëndim të Xhamajkës dhe përëndim të Haitit. Kuba është vendi ku njerëzit përballen me një kulturë ndryshe pasi ky vend është një përzierje e bukurisë skenike, miksimit të dinamizmit dhe historisë. Edhe nëse nuk flisni spanjisht, ju do ta gjeni Kubën si një vend ku mund të udhëtosh lehtë. Ka shumë gjëra që mund të shohësh nëse vendosni ta vizitoni dhe kjo varet edhe në kohën që do të keni në dispozicion. Një ndër atraksionet kryesore është kryeqyteti Havana, ku mund të admironi ndërtesat e bukura koloniale, makina të cilësisë së mirë, sheshe elegante. Mënyra më e mirë për ti shëtitur të gjitha këto është në këmbë dhe sigurisht nje kredhje ne plazhet e Varaderos, nje nga destinacionet qe s’duhet humbur nga lista e udhetimit.

Paketat jane me kohezgjatje te ndryshme sipas deshires, duke filluar minimumi 7 net, 10, 14 net apo deri ne 3 jave.

Hotel Explora Cafe Los Delfinos 3*+ (Paketa ne kete hotel kushton 1299 €/Person per 7 nete)

Nese nuk doni te shpenzoni shume ne akomodim, ky eshte hoteli i duhur. Me shume rreth hotelit: http://www.islazul.cu/es/hotel/hotel-los-delfines

Resort Melia Las Antilas 4*+ (Paketa ne kete hotel kushton 1395 €/Person per 7 nete)
Me shume rreth hotelit: http://www.melia.com/en/hotels/cuba/varadero/melia-las-antillas/index.html

Grand Memories Varadero 5*  (Paketa ne kete hotel kushton 1472 €/Person per 7 nete)
Me shume rreth hotelit:http://www.memoriesresorts.com/en/resort/grand-memories.aspx

Hotel Melià Peninsula Varadero 5* (Paketa ne kete hotel kushton 1699 €/Person per 7 nete)
Me shume rreth hotelit: http://www.melia.com/en/hotels/cuba/varadero/melia-varadero-en/index.html

Ne cmim perfshihet:

– Fluturimi me avion vajtje ardhje direkte nga Italia (Roma ose Milano)

– Transfertat aeroport hotel dhe anasjelltas

– Akomodimi ne Hotel me sherbim all inclusive (Mengjes, dreke, darke+pije alkoolike dhe alkoolike pa limit)

– Viza Kubane

– Asistence me perfaqesues nga agjensia

Nuk perfshihet:
– Fluturimi me avioni Rinas – Itali- Rinas (Cmimi varet nga momenti i mbylljes se biletes dhe nga aeroporti qe do zgjidhet)

 

SHENIM: Per te perfituar nga kjo oferte, duhet te rezervoni te pakten 4-6 jave jave para nisjes, qe te kapni cmime te lira Datat e nisjes mund t’i zgjidhni sipas deshires. Ne datat e festave kombetare dhe nderkombetare, festat e fundvitit dhe sezoni veror (ne Kube) biletat ne kete periudhe kane kosto me te larte. Kontaktoni me agjentet tane per te marre oferten per datat e deshiruara. Kalemi Travel bashkepunon me dhjetra hotele ne Kube. Hotelet ne kete faqe jane vetem 3 prej tyre per t’ju orientuar rreth cmimeve te cilat nuk jane fikse pasi mund te levizin ne varesi te periudhes se kerkuar.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial