Republika Domenikane

Punta Cana

Republika Domenikiane është e vendosur në ishullin e Hispaniola në Antilles së Madhe në Detin e Karaibeve me plazhe me rërë të bardhë e te butë, me diellin e pastër, janë një garanci turistet dhe vizitoret i tërheq jo vetëm për një pushim plazh, por ajo është me pamjet të bukura dhe interesante edhe për relievin gjeografik me shume bukuri mahnitëse. Punta Cana ona me plazhet me te bukura te Republikes Domeniakiane ofron peizazhe që të lëne pa frymë me mrekullitë natyrore në brendësi, dhe shumë atraksione tjera . Kryeqyteti është Santo Domingo, e cila është shënuar nga periudha koloniale spanjolle, është shumë i rekomanduar me muze dhe ekspozita katedrale si pikë me rendësi e qytetit , me arkitekturën po thuajse spanjolle.

Whala! Bavaro 3* (Paketa ne kete hotel kushton 1390 €/Person per 7 nete)

Ifa Villas Bavaro Resort & Spa 4* (Paketa ne kete hotel kushton 1500 €/Person per 7 nete)

Grand Bahia Principe Resort 5* (Paketa ne kete hotel kushton 1710 €/Person per 7 nete)

Ne cmim perfshihet:

– Fluturimi me avion vajtje ardhje

– Akomodimi ne Hotel me sherbim all inclusive (Mengjes, dreke, darke+pije alkoolike dhe alkoolike pa limit)

– Viza e Republikes Domenikane

Opsionale: Transferta nga aeroporti ne hotel dhe anasjelltas

SHENIM: Per te perfituar nga kjo oferte, duhet te rezervoni te pakten 4-6 jave jave para nisjes, qe te kapni cmime te lira. Datat e nisjes mund t’i zgjidhni sipas deshires. Ne datat e festave kombetare dhe nderkombetare, festat e fundvitit biletat kane kosto me te larte. Kontaktoni me agjentet tane per te marre oferten per datat e deshiruara. Kalemi Travel bashkepunon me dhjetra hotele ne Republiken Domenikiane. Hotelet ne kete faqe jane vetem 3 prej tyre per t’ju orientuar rreth cmimeve te cilat nuk jane fikse pasi mund te levizin ne varesi te periudhes se kerkuar. Sipas deshires paketa mund te behet edhe me hotele vetem me mengjes ose dhe mengjes e darke.

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial