Krishtlindjet ne Romë, 24 Dhjetor, 3 ditë, €399

Dita e Parë: Nisja nga Tirana me avion për në Rome. Nisja më 6:45 ne mengjes. Mbërritja në Rome më 8:20. Fillojme vizitën panoramike e qytetit dhe monumeneteve kryesore të Romës si: Piazza Del Popolo, Via Del Corso, Fontana Di Trevi. Me pas, kohe e lire per shopping dhe per te shijuar atmosferen e Krishtlindjeve ne Rome.  Fjetje ne hotel ne Rome.

Dita e Dyte:  Mengjesi ne hotel. Vazhdojme vizitat ne Rome me Pantheon, Piazza Venezia, Piazza Di Spanja, Piazza Navona dhe Koloseum. Pasdite e lire. Fjetje ne hotel.

Dita e Trete: Mëngjesi në Hotel. Vizite ne Vatikan ku vizitohet dhe Muzeu i Vatikanit , Sheshi San Pietro dhe Kështjella e San Angelo. Transfertë për në aeroportin e Romës.  Fluturimi për në Shqipëri. Nisja në orën 19.00. Mbrritja në Tiranë në 20.30.

Me Shume Detaje: Në pagesën 399 Euro përfshihen:
1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion
2. Transfertat dhe shëtitjet me autobuz.
3. Akomodim në hotel.
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
Në pagesë nuk janë përfshirë:
1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.
3. Taksat perkatese ne qytetin e Romes, rreth 5 euro per person/ne dite.
4. Siguracioni shendetesor eshte i domosdoshem
KUJDES: AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT QE KHEHEN NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME OSE PER ESPULS, DHE PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
Vetëm ideja se 60 për qind e pasurive materiale të shpallura nga UNESCO “trashëgimi e njerëzimit” gjendet në Itali dhe 60 për qind e kësaj trashëgimie italiane të marrë në mbrojtje nga UNESCO për nderim të kulturës njerëzore gjendet në Firence është e mjaftueshme për të nxitur dëshirën njerëzore për një vizitë.
Të ecësh në rrugët e qendrës, të provosh një kafe ose një briosh, shijet dhe aromat e lokaleve, duke përfshirë këtu edhe mijëra turistë, që bërtasin, kjo është Roma. Nuk u ndala në Piazza di Spagna, në shkallët e saj,  ajo është një vend, ku ju mund të shihni turma të lëvizin në të gjitha drejtimet.  Mund të ndjeni gëzim për të qenë i pranishëm dhe të shijoni rrezet e diellit, ulur në shkallët e këtij sheshi. Njerëzit e Romës janë shumë miqësore, të gjallë, sanguin, ata kanë një mënyrë për të bërë shumë atmosferë dhe janë gjithmonë të gatshëm për shaka në çdo situatë. Në qoftë se, ju jeni në Romë dhe nuk keni buzëqeshje në fytyrën tuaj, atëherë ju duhet të ndryshoni qytet.
Shperndajeni per miqte tuaj duke klikuar "Share":
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial