Theth, cdo te premte, 3 Dite €79

Programi 3 ditor, €79/person, nisje cdo te premte pasdite.

Dita 1
* Nisja ne oren 17:00 te premten pas pune nga Liceu Artistik
* Ndalese per kafe gjate rruges
* Mberritja dhe akomodimin ne theth
* Darka ne Theth
* Lojra pas darke
Dita 2
* Mengjesi ne Bujtine (Mengjes Bio)
* Vizite per tek Vaskat e Gurit
* Vizite tek Syri i Kalter + Kohe e lire per kafe + Mundesi per tu lare.
* Kthimi ne fshat 14:30
* Dreka ne Theth
* Kohe e lire, Voleball, Shetitje ne fshat, etj.
* 21:00 Darka (mish qingji ne hell )
* Pas darke lojra, zjarr, vere, kenge
Dita 3
* Mengjesi ne Bujtine
* Vizite tek Kisha e fshatit
* Vizite tek Kulla e Ngujimit
* Vizite tek Ujvara e Thethit
* Vizite tek Kanioni
* 13:00 Kthimin ne fshat
* 14:00 Largohemi nga Thethi
* Ndalese tek Permendorja e Edith Durham
* 21:00 Mberritja ne Tirane

Te perfshira ne cmim jane:
1. Transporti Tirane – Theth, Theth – Tirane
2. Fjetja 2 Nete ne Theth.
3. 2 Darka
4. 2 Mengjese
5. Qingji/Keci ne hell gjate mbremjes se te shtunes.
6. Transport Theth-Nderlysaj(syri i kalter)-Theth
7. Guida dhe organizimi.

 

Keshillohet te merren me vehte :

– cante shpinde (per dreken) dhe nje shishe uje 0.5 L.
– atlete te rehatshme, sugjerohen atlete vrapit.
– blusa me menge te shkurta per rruges dhe me menge te gjata per ne darke.

Në cmim nuk përfshihen:

1. Gjithcka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Pijet pervec rakise  (specialitet i vendit) dhe kafes.

  • Femijet 0 – 3 vjec kane 60% zbritje ne cmim.
  • Femijet 3 – 6 vjec kane 40% zbritje ne cmim.
  • Femijet 6 – 8 vjec kane 20% zbritje ne cmim.
  • Femijet mbi 8 vjec paguajne si te rritur.
  • Tualeti eshte i perbashket

🌸Imagjinoni qe te zgjoheni nje mengjes dhe megjithese mund te keni fjetur shume pak, te ndjeheni te plotesuar, te fresket dhe energjik, imagjinoni kur para jush sa po hap pak dritaren eshte nje panorame magjepse, me male te larte, ku ngjyrat e ylberit mundohen te kapin majen…
☘️Ujvara e Thethit eshte monument natyre, nje kryeveper e natyres, ku uji i maleve bie rreke, ne nje shtrat te luget, nje pamje qe nuk mund te pershkruhet.
☘️Syri i kalter, kush e ka pare ka mbetur i mahnitur, se si eshte e mundur qe oaze te tilla te jene realitet.
Vaskat e gurit, formacione shkembore te gerryer nga uji me qindra vite…
☘️Kisha e Thethit, e pozicionuar ne qender te fshatit, ne nje rrafsh te blerte dhe nen mbrojtjen e pemeve shtatlarta.
☘️Ushqimi karakteristik dhe bio, aty ku kupton shijen e vertete te ushqimeve, ate shije qe ke ndjere dikur ne femijerine tende kur i kepusje gjerat nga kopshti yt.
☘️E si te mos mjaftonin keto, qetesia dhe energjia qe merret nga jeta peisazhe mahnitese te ben qe te ndihesh me optimist, me i sigurte dhe plot motivim.
Nje zjarr bubulak ne darke, pak vere dhe miq te rinj!
Tani zgjohuni, sepse ne kete te premte ne oren 17:00 nisemi per ne Theth!!! Ju cfare do beni kete fundjave?