Viti i Ri ne Stamboll, 30 Dhjetor, 4 dite, €299 Hotel 5*


Dita e Parë: Paraqitja në Aeroportin e Rinasit duhet të bëhet 1 orë e 30 minuta para nisjes së avionit. Fluturimi për në Stamboll ne oren 04:00. Mbërritja në Aeroport ne ora 07.35.  Vizite te Kodra e te Dashuruarve (Çam Lixha- pikën më të lartë të qytetit). Vizitë në Taksim dhe me pas transferta dhe sistemimi ne hotel.
Ne darke vizite me metro ne  ndertesen me te larte ne Turqi, Istanbul Sapphire, 54 katshe, dhe stimulim 5D me helikopter mbi qyetetin e Stambollit (hyrja pagese ekstra 15 euro). Kthimi dhe fjetja ne hotel.

Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel. Paradite, vizitë panoramike me guidë në Monumentet Kryesore të qytetit, si: vizite tek Bazilika e famshme Shën Sofias (hyrja 10 euro), Xhamia Blu,  Sarajet e Topkapise (opsionale hyrja 10 euro). Me pas vizite ne Kapali Carsisi (vetem 700 m larg hotelit). Darka Festive e Vitit te ri tek Gar Music Hall (opsionale 59 euro per person) ose hotel Legacy Ottoman Hotel 5*  (120 euro per person).

Dita e Trete: Mëngjesi i vone në Hotel. Vizite ne muzeun Panorama  1453(hyrja opsionale 5 euro) dhe me pas Vazhdojme shetitjen dhe kemi mundesine per te vizituar Akuariumin Florja (Hyrja opsionale 15 euro). Me pas vizite ne qendren tregetare “Via airport”.

Dita e katert: Mengjesi ne hotel. Vazhdojme me udhëtim në Eminoy (stacioni i anijeve dhe jahteve për në Bosfor). Lundrim me anije për tre orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa.
Kthimi eshte ne oren 21.30. Mbërritja në aeroportin e Rinasit.

Në pagesë përfshihen:
– e avionit vajtje – ardhje.
-Akomodimi në hotel me Akgun Hotel 5 yje në qendër të pjesës Evropiane të Stambollit
Mëngjeset për të gjithë ditët e qëndrimit
-Shëtitjet në Stamboll me autobus (sipas programit)
-Shoqërues dhe guidë shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit
-Transfertat Aeroport – Hotel – Aeroport
-Një lundrim me anije në Bosfor 2.5 – 3 orë për të parë Europën e dhe Azinë.

 

Ne pagese nuk perfshihet:
– Te gjitha atraksionet qe ne program jane shenuar me pagese extra
– Cdo gje qe nuk eshe permendur ne rubriken “perfshihet”
– Darka special e Vitit te Ri tek Gar Music Hall – 59 euro per person, ose ne Legacy Ottoman Hotel 5* – 120 euro per person.

 

Femijet:
0-2 vjec paguan 159 euro dhe gjysem cmimi per darken e Vitit te Ri.
2-12 vjec, nese akomodohet ne dhome me 2 te rritur, perfiton 30 euro zbritje
mbi 12 vjec paguajne si i rritur

 

*personi “tek”, ne dhome 2-she, paguan 349 euro.

KUJDES: AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT QE KHEHEN NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME OSE PER ESPULS, DHE PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
INFORMACION I RENDESISHEM: Të nderuar klientë, nëse jeni të pajisur dhe shfrytëzoni Pasaportën e Republikës së Shqipërisë për udhëtimin tuaj në Turqi, dokumenti juaj i udhëtimit duhet të ketë vlefshmëri të paktën 6 (gjashtë) muaj nga data e kthimit.
Shperndajeni per miqte tuaj duke klikuar "Share":
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial