Lefkada-Preveza-Parga, 2, 7, 9 Mars, 3 ditë €99

Datat e tjera te nisjeve:
► 
2, 7, 9, 23, 31 Mars
► 
7, 21, 29 Prill

Dita 1:
Nisja nga Tirana te Shtunen ne oren 05:00. Ndalesa të shkurtra rrugës.  Mberritja ne Parga. Vizitë në qytetin e Pargës.  Më pas vazhdojmë udhëtimin drejt qytetit te Prevezës. Vizitë në qytetin e Prevezës. Mberrijme ne Lefkada. Kohe e lire dhe darka ne hotel.

Dita 2:
Mëngjesi në hotel. Pas mengjesit nisemi për në fshatin turistik Nidri ku na pret anija për te vizituar bregdetet me famë boterore të Lefkades:

 • Meganisi;
 • Shpella Papanikoli
 • Spartohori – kohe e lire per kafe
 • Scorpions;
 • Maduri.

Kjo shëtitje e mrekullueshme është opsionale (10€) dhe zgjat rreth 3 ore. Ata qe nuk kane deshire te te marrin pjese ne kete udhetim, mund te kalojne kohen duke vizituar qytetin e Lefkades.

Dita 3:
Mëngjesi në hotel. Me pas nisemi per ne Janine, aty do te kemi mundesi per te bere nje vizite ne shetitoren buze liqenit dhe ne kalane e Janises. Konsumimi i drekes ne Janine ne menyre individuale. Kthimi ne Tirane nga dogana e Kakavise. Mberritja ne Tirane ne darke.

Në cmim përfshihet

 • Transporti me autobus komod.
 • Akomodimi në hotel  Pegasos 3* ne Nikiana.
 • Mëngjesi dhe darka
 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit.

Në cmim nuk përfshihet

 • Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet.
 • Shëtitja me anije, opsionale €10.
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • Siguracioni jetës në udhetim (i këshillushëm).

 

Fëmijët

 • 0-2 vjec janë falas;
 • 2-12 vjec, nëse akomodohet në dhomë me 2 të rritur, përfiton €20 zbritje;
 • mbi 12 vjec paguan si i rritur.
 • Personi ne dhome teke paguan 129 euro.
 • nëse nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udhëton me njerin ose asnjerin nga prindërit, i duhet patjetër prokurë e noterizuar.

Ju bëjmë me dije se:

 • Për rezervim, mund të paguani 50% të shumës tani, ndërsa pagesen e plotë deri në 5 ditë para nisjes.
 • Pagesa e bëre është e pakthyeshme.
 • Agjensia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, espuls, etj.

 

 

Udhëtime të tjera
Shperndajeni per miqte tuaj duke klikuar "Share":
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial