Liqeni Matka, 3, 7, 8, 10 Mars, 2 ditë, €55

6892782727_87acd936b2_b matka-goran-anastasovski-2  matka-church f9e09870afb8bd595d3b6ee7cdbe29eb

Datat e tjera te nisjeve:

► 3, 7, 10, 17, 24,  31 Mars
1, 8, 14, 21, 28 Prill

Programi :

Dita e Pare:
Vizitë e Kanionit Matka dhe lundrim në liqen

Nisja ne mengjes nga Tirana ne oren 05:00 drejt Maqedonise. Gjate rruges do te ndalojme ne qytetin e poeteve, ne Struge ku do te pime kafen buze Drinit te Zi. Pas pushimit nisemi drejt Kanionit te Matkes ne perendim te qytetit te Shkupit, ne nje hapesire rreth 5000 hektaresh me bukuri natyrore te paharrueshme dhe Manastire mesjetare.

Me deshire mund te konsumoni dreken ne njerin prej restoranteve buze liqenit ose mund te beni shetitje me motoskafet pergjate liqenit. Lundrimi do te jete deri ne shpellen e Vrelo e cila eshte listuar si nje prej bukurive natyrore me te vecanta ne bote. Me pas kthimi ne mol.
Me pas udhetojme drejt qytetit te bukur te Shkupit.
Vizita jona fillon nga shtepia e Nene Terezes, per te kaluar me pas tek sheshi i shatrivanëve “Aleksander i Madh”, ura e Gurit, ura e Artisteve, Blloku i Muzeve, carshia e vjeter, etj.
– Nisja per ne Tetove per tu akomoduar ne hotel me 4*, ne qender te Tetoves.
– Darka Festive ne restorantin e hotelit ne daten 8 Mars. Mbremja e lire.

Dita e dyte:
Pas mengjest ne hotel, vizitojme Tetoven, ose “Kalkandele” sic quhej gjate pushtimit Osman, dhe atraksionet turistike me te bukura te qytetit. Pas drekes nisemi drejt Ohrit.
Mberritja ne Oher dhe ndalese per kafe buze liqenit.
Pas pushimit ne Oher, nisja drejt Tiranes. Mberritja ne Tirane ne darke. Fundi i sherbimeve tona.

Ne cmim perfshihen:
– Transport komod Tirane – Matka – Shkup – Tirane
– 1 nate akomodim ne hotel me 4* ne qender te Tetoves
– Mengjesi dhe Darke gjate qendrimit ne hotel
– Darke Festive ne daten 8 Mars

Ne cmim nuk perfshihen:
– Dreka e seciles dite
– e motoskafit per shetije 90 minuta ne liqenin Matka – 7 euro/ 90 min (opsionale)

Cmimi per femijet:
0-2 vjec falas
2-12 vjec 10 euro zbritje
mbi 12 vjec pagese te plote

Ju bëjmë me dije se

  • Për rezervim, mund të paguani 50% të shumës tani, ndërsa pagesen e plotë deri në 5 ditë para nisjes.
  • Pagesa e bëre është e pakthyeshme.
  • Agjensia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, espuls, etj.
Udhëtime të tjera
Shperndajeni per miqte tuaj duke klikuar "Share":
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial