Festat e Marsit me mbremje festive ne Hotel Mediteran 4*, Budva-Ulqin-Kotor, 3, 7, 10 Mars, 2 dite 50€

Hotel Mediteran 4*

Eshte bere tradite tashme qe cdo vit, Kalemi Travel organizon festen me te madhe ne nenave Shqiptare (shikoni ne fotot me siper organizimet ne vitet e kaluara). Edhe kete vit, me orkester dhe muzike Live do te jemi perseri ne Hotel Mediteran 4* ne Ulqin.

Dita e Parë: Ora 08.00 nisja nga Tirana për në Ulqin. Kryerja e procedurave doganore. Vizite e shkurter e qytetit te Tivarit ku mendohet te konsumohet dhe dreka. Vazhdon udhetimi per ne Ulqin. Vizite e qytetit dhe kalase se Ulqinit. Sistemimi ne hotel. Ora 20.00 fillon darka festive me muzike live nga Nimet Lekda dhe orkester e organizuar nga Kalemi Travel.
Menuja e darkes (e perfshire ne cmim)
Darka do te jete me pjata personale:
– Supe
– Fileto pule me salce kerpudhash, patate te pjekura, perime
– Sallate
– Embelsire
– Nje gote vere

Dita e Dytë: Ora 07.00 – 08.30 mengjesi. Ora 09.00 nisja nga hoteli per ne Budva, Kotor dhe Shen Stefan ku do vizitohen atraksionet kryesore. Kthimi per ne Tirane. Pushime gjate rruges. Mberritja ne Tirane. Fundi i sherbimit tone.

Në pagesë përfshihet:
1. Transporti vajtje-arrdhje dhe vizitat.
2. Akomodim në hotel Mediteran 4* per 1 nate qendrimi.
3. Mëngjesi dhe darka fesive me muzike shqip.
4. 1 gote vere.
5. Shoqerues shqiptar gjate gjithe udhetimit.
Në pagesë nuk perfshihet:
1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.

.
.
Femijet:
0-2 vjec eshte falas
2-12 vjec, nese akomodohet ne dhome me 2 te rritur, perfiton 10 euro zbritje
mbi 12 vjec paguan si i rritur
nese nuk i ka mbush 18 vjec, dhe udheton me njerin, ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar.
.
*personi “tek”, ne dhome 2-she, paguan 70 euro.
*zbritja per transport individual – 10 euro.
.
  • Per rezervim, mund te paguani 50% te shumes tani, ndersa pagesen e plote deri 5 dite para nisjes.
  • Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
  • Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.
  • Agjensia nuk mban pergjgjesi per kohezgjatjen e procedurave doganore.


Sugjerim: Nese ngeleni te kenaqur nga sherbimi i shoferit dhe i guides bakshishet per ta jane te mirepritura, por jo te detyruara!

Udhëtime të tjera
Shperndajeni per miqte tuaj duke klikuar "Share":
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial