Oceania Club 5*- Nea Moudania Halkidiki

Oceania Club është vetëm 30 minuta nga Aeroporti Ndërkombëtar i Selanikut (SKG) në një nga zonat më të bukura të Greqisë. Bukuritë natyrore të kësaj zone së bashku me ngrohtësinë dhe mirëdashësinë e popullit vendas e bëjnë atë një destinacion popullor për vizitorët grekë dhe të huaj.

Qytet i hijshëm i Nea Moudania është vetëm 10 minuta në këmbë nga hoteli, me portin e bukur, tregjet dhe tavernat tradicionale ku ju mund të shijoni ajrin e freskët të detit dhe gatimet tradicionale greke.

Për ata që duan të të shëtisin, ka shumë për të shqyrtuar dhe për të bërë të tilla si ecje, provë vere në vreshtat lokale, speciet e ndryshme të shpendëve, eksplorimi në vendet historike të Malit Athos ose të gëzojnë jetën e gjallë të Selanikut, qytetit të dytë më madh të Greqisë.

Oceania Club është e dekoruar me standardet më të larta kategorisë së saj. Eleganca delikate dhe dekori theksojnë funksionalitetin e qëllimeve që ka hoteli për të përmbushur dëshirat e klientëve.

Në mbarim të ditës klientët mund të pushojnë në 298 dhomat me stil Mesdhetar dhe suitat e pikturuara në ngjyrë blu të lehtë, të frymëzuara nga deti dhe qielli, me pamje mahnitëse mbi detin Egje dhe në malin Olimp.

Ky është një destinacion për të ndarë momente të paharrueshme me familjen dhe miqtë. Ofron qetësinë dhe plazhet e bukura, ujrat blu apo aktivitetet emocionuese për të kaluar bukur gjatë gjithë ditës.

Kjo është një përvojë gjithëpërfshirëse që është tërësisht për tu relaksuar dhe të gjitha tën dorëzuara në stil, me një vëmendje në detaje dhe të mbështetur nga shërbimi i shkëlqyer.

Koncepti : All Inclusive

Pijet  : Gjatë vakteve, verë, ujë, birrë, pije të buta dhe freskuese kafe, pije të ngrohta, koktelile  shërbehen nga ora 10:00 deri në 02:00 në bare të caktuara.

Gjithashtu ofrohet : Snack bar në pishinë, beach bar, lobby bar, entertainment bar dhe disco/night club.

Aktivitetet : Gjatë ditës  mund të luani boccia, mësime sirtaki (kërcim grek), mësime gatimi, gjuhe greke dhe mitologji, volleyball, water basket, aqua aerobics, darts, bilardo, stretching, quizzes, table tennis dhe shumë lojra të tjera.

Gjatë pasdites show dhe muzikale, performanca live në skenë, Teatër, Night Club, muzikë live në barin kryesor të hotelit, mini krocera me perëndimin e diellit, kokteile mikpritjeje si dhe kokteil party, show në kinema dhe show për fëmijët.

Ushqimi :  Mëngjes American (07:30-11:00), Dreka (12:30-14:30) dhe Darka (18:00-21:00), të gjitha në stil bufe, shërbehen të gjitha tek restoranti kryesor – Thalassa. Klientët mund te preferojnë gjithashtu restorantet A la Carte si ai Italian – Mare Mar ose atë Asiatik – Asian Mahi Mahinga ora 19:00-22:00. Në dizpozicion është dhe taverna Greke – Pelagos për klientet ne All Inclusive ku shërbehet në stil bufe nga ora (13:00-15:00) dhe darka A la Carte(19:00-22:00). Sandwiche dhe fruta ofrohen gjatë ditës tek beach bar – i dhe në pasdite kafe, embelsira dhe akullore.

 

objektet  sportive : squash (2 fusha dhe pajisje), tennis, fitness club, scuba diving (parapërgatitje 1 orë kurs në pishinë ), snorkelling, pedaloes (2 orë/javë/dhomë), windsurfing (2 orë/javë/dhomë, kërkohet licensë), catamaran (2 orë/javë/dhomë, kërkohet licensë, me rezervim), canoes, table tennis, beach volley ball, aerobics, biçikleta (2 biçikleta për dhomë për 8 orë 1 herë në javë), lojë me shigjeta, boccia, bilardo, gjuajtje me hark, një pishinë private (me përdorimin e deluxe junior dhe deluxe suites me seksion për fëmijët), pishinë në stil lagune, pishinë për fëmijët, pishinë e brendshme, Jacuzzi, banjo me avull and sauna, shezllonge, çadra dhe peshqirë, lojra të ndryshme dhe animacion për fëmijët, filma dhe lojra në ambiente të brendshme.

Më Shume Detaje: Distancat :- në plazh
– 1 km nga qyteti i Nea Moudania
– 55 km nga Aeroporti Ndërkombëtar i Selanikut (SKG)

Cmimet me poshte jane me perafersi. Kontaktoni me agjentet tane per ofertat e momentit:

– Qershor, duke filluar nga 649 Euro/Person

– Korrik, duke filluar nga 799 Euro/Person

– Gusht, duke filluar nga 949 Euro/Person

– Shtator, duke filluar nga 679 Euro/Person

Cmimet perfshijne transferten per hotel, akomodimin per 7 nete dhe mengjesin dhe darken. Transporti kushton 55 euro/person.

 

Shperndajeni per miqte tuaj duke klikuar "Share":
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial