Paris dhe Disneyland, 6 Mars, 5 dite, 429€

Datat e tjera te nisjeve :
► 6 Mars 429€

DITA E PARE

Nisja nga Tirana me autobus komod ne oren 06:00. Mberritja ne aeroportin e Shkupit. Nisja nga Shkupi direkt me avion per ne Paris.
Ora 17:45 nisja nga aeroporti i Shkupit dhe mberritja ne aeroportin e Parisit ne oren 20:50.
Pas kryerjes se procedurave aeroportuale, nisja me autobuz drejt hotelit. Akomodimi ne hotel. Darka e lire.

DITA E DYTE

Mengjesi ne hotel dhe me pas vazhdimi per vizitat turistike ne Qytetin e Dritave, Paris.
Gjate kesaj dite do te vizitojne: Sacre Coeur – nje bazilike kushtuar Zemres se Shenjte te Krishtit e ndertuar pas vitit 1873, Jardins du Luxembourg, Pantheon, Hotel de Ville, Notre-Dame – nje nga shembujt me tipik te arkitektures gotike franceze si dhe si nje nga katedralet me te njohura ne bote, il grand Louvre ( e muzeut kushton 15 Euro per person)
Ne te gjitha keto monumente historike e kulturore te Parisit do te jeni te shoqeruar nga guida jone profesioniste. Vizitat ne te gjitha keto monumente jane te programuara ne menyre te tille qe krahas guides te keni edhe kohe te lire per ta shfrytezuar maksimalisht per vizita apo te plotesoni deshirat qe keni. Pas mbarimit te programit ditor i cili do te jete i alternuar ne kembe dhe me autobuz, kthimi per ne hotel.

DITA E TRETE

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisja per ne Disneyland ku do perjetoni magjine e lojrave dhe surprizave te kesaj vepre gjigande te Parisit (hyrja 75 Euro per person ne grup). Pas perfundimit te zbavitjes ne Disnayland nisemi drejt Parisit ku do te kemi mundesi te vizitjme 1 nder qendrat tregtare me te medha te parisit ne La Defense. La Defense, eshte parajsa e shopping-ut. Per te bere blerje te mira gjate qendrimit ne Paris do te vizitojme lagjen La Defense (me metro) ,qe njihet si New York-u francez, dhe qe mban nje nga qendrat tregtare me te medha nentokesore ne bote. Mbremje e lire. Kthimi ne hotel.Kthimi ne hotel.
Per te gjithe personat qe nuk kane deshire te bashkohen me grupin ne Disneyland, mund te kalojne diten duket shetitur ne menyre individuale ne Paris.

DITA E KATERT

Mengjesi ne hotel. Dita e katerst do te filloje me viziten e pallatit mbreteror ne Versaje dhe te kopshteve te mrekullueshme dhe unike te Versajes (pagese ekstra 10 euro per person per transferten ne Versaje). Do vazhdoj me guiden tek Arc de Triumphe, Trocadero, Pont Alecandre III, Tour Eiffel, si edhe monumente te tjera.
OPSIONALE: Shetitje ne lumin Sena me Bateauc Mouches (Anija mize) 14 Euro per person, per ta pare nga nje tjeter kendveshtrim Parisin duhet te beni nje udhetim me varke ne Sene. Kjo do t’iu jap mundesine te shijoni çdo pjese te arkitektures pariziene e te lagjeve me te famshme te tij. Te njohura nga vendasit si “Anije Miza” ato ofrojne eskursione me anije te hapura nga ku mund te shijohen pamjet e Parisit. Pas mbarimit te vizitave transferta per ne hotel.

DITA E PESTE

Mengjesi ne hotel. Paradite e lire ne qytet. Transferta ne aeroport. Nisja ne oren 21:20 dhe mberritja ne aeroportin e Shkupit ne oren 23:55. Transferta me autobus per ne Tirane.
Mberritja ne Tirane dhe fundi i sherbimeve tona.

Ne cmim perfshihet:

 • Transferta me autobus komod per ne Shkup.
 • Fluturimi direkt nga Shkupi ne Paris.
 • Akomodimi ne hotel 3* me mengjes.
 • City Tour Paris.
 • Vizitat sipas programit.
 • Transfertat si ne program.
 • Guide Profesionale

SHENIM:

Ne cmimin e biletes perfshihet vetem nje cante dore deri ne 10 kg per person, me permasa 55x40x23.

Ne kete cante, nuk lejohen te merren amballazhime me te medha se 100ml me permbajtje likuide (shampo, kremra, parfume, xhel etj).

Shtesa per bagazh stive deri ne 20 kg eshte 60 – 70 euro per 1 bagazh. Ne bagazhin e stives lejohen lengjet te madhesive te ndryshme.

Ne cmim nuk perfshihet:

 • Lundrimi me anije. (14 euro/person).
 • Transporti me autobus jashte programit si: shetitjet ekstra, udhetimi per ne Versaje, etj.
 • Hyrjet ne monumente dhe muzeume ( individuale per muzeun e Luvrit 15 Euro per person, per pallatin mbreterore te Versajes 15 Euro per person, kopshtet e Versajes 9 Euro per person, e anijes 14 Euro per person, e DisnayLand 75 Euro per person).
 • Gjithcka qe nuk eshte permendur ne kete program.

Femijet:

 • 0-1.9 vjec paguajne 150 Euro;
 • 2-11.9 vjec, perfitojne 50 Euro zbritje;
 • 12 e lart vjec paguan si i rritur.
 • nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar.

Rreth Rezervimit:

 • Per rezervim, mund te paguani 50% te shumes tani, ndersa pagesen e plote deri 5 dite para nisjes.
 • Cmimi per te rritur ne dhome teke 530 euro.
 • Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
 • Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.
 • Siguracioni shendetesor eshte i domosdoshem.

 

 

 

 

 

 

 

 

Shperndajeni per miqte tuaj duke klikuar "Share":
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial