Brezovice & Prevalle, cdo te Shtune, 2 dite, €45

 

Datat e tjera te nisjeve:
 6, 13, 20, 27 Janar
► 
3, 10, 14, 17, 24 Shkurt

POGRAMI:

Dita parë: Ski në Brezovic

Nisemi nga Tirana në orën 7:00, ku pas takimit me guiden bëhet nisja për në Kosovë. Ndalesë e shkurtër rrugës për kafe në Kukës në liqenin e Fierzës. Mberritja ne Brezovicë ku i drejtohemi pistës së skijimit, më e madhja në Kosovë.  Në qëndrën e skijimit do të konusmohet edhe dreka e cila është e lirë ku restorantet me gatimet e zones janë të pafundëm.  Pistat e skijimit janë të ndarë sipas ketegorisë së vështirsisë. Brezovica ofron rehatinë e skijimit për këdo. Mbasdite nisemi per ne Prizren (40min larg), ku do te bejme akomodimin ne hotel 4*.

Dita e dytë: Ski në Prevall

Pasi të kemi konsumuar mëngjesin ne hotel i drejtohemi Prevallit, një tjetër zonë skijimi në Kosovë. Bukuria që të ofron ky fshat turistik të mahnit. Pista e Prevallit është e krijuar më së shumti për amatorët e skijimit pasi pjerrësia e saj është shumë e vogël, duke e bërë komode për skijim për cdo kategori. Në Prevall gjithashtu ne do ju sugjeronim të frekuentoni kullën e “Jetimit” ku do mund të drekoni gatime të zonës dhe të provoni lëng natyral të Boroniës së malit. Rreth ores 15:00 nisemi drejt Prizreni ku pasi të kemi shijuar një caj të të ngrohtë buzë Lumë bardhit bëjmë nisjen për në Tiranë. Mbërritja në Tiranë parashikohet mbasditë vonë.

► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Këpucë të përshtatshme për mal dhe borë.
2) Shall, doreza, kapuç dhe xhup të trashë.
3) Lëngje (pije freskuese ose ujë, për gjatë udhëtimit)

►Ne cmim 45 euro përfshihen:
• Transportin  *Tiranë  –  Brezovic  –  Prevall- Prizren – Tiranë.
• Fjetjen në hotel për 1 natë ne hotel
• Mengjeset

 

Shperndajeni per miqte tuaj duke klikuar "Share":
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial