Sofje 2, 7, 9 Mars, 3 ditë, €99

Datat e tjera te nisjeve:
2, 7, 9, 23, 31 Mars
7, 21, 29 Prill

Dita 1:

Nisja nga Tirana me autobus ne ora 04.00 te mengjesit, prane “Korpusi”, Sheshi “Nene Tereza”, në drejtim të Sofjes. Gjatë rrugës, pushime per kafe dhe Drekë ne Shkup, kryeqendra e Dardanise gjate periudhes ilire dhe nje qytet i cili ndryshon pamje dhe transformohet vazhdimisht. Mbrritja në Sofje. Sistemimi në Hotel 4*. Darka në Hotel.

Dita 2:
Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Monumentet Kryesore te qytetit te cilat reflektojnë më shumë se 2.000 vite të historisë, duke përfshirë ate greke, romake, osmane dhe pushtimit sovjetik. Fillon nga Hotel Sheraton Balkan, Kisha St. Nedelia, Statuja St. Sofia e ndertuar aty ku dikur kishte qene statuja e Leninit, Kisha St. Petka Samardjiiska, Kisha Cifute Synagogue, Tregu Qendror, St. George Rotanda, Presidenca, Sheshi Battenberg, Galeria Kombëtare e Arteve, Teatri Kombëtar “Ivan Vazov”, Kisha Ruse, Monument i Ushtarëve të Panjohur, Akademia e Shkencave Bullgare, Parlamenti, Monumenti i Mbretit Clirimtar, Kisha St. Sofia, Katedralja Alexander Nevskit, katedralja e dyte me e madhe ne Ballkan per ndertimin e se ciles u deshen me shume se 30 vjet.  Pasdite e lire per shetitje ne nje nga bulevardet me te njohura ne Sofje, bulevardi Vitosha ose per vizite ne nje nga qendrat tregetare te qytetit. Darka në Hotel.

Dita 3:
Mëngjesi në Hotel. Gjatë rrugës, pushime per kafe dhe dreke. Mberritja. Fundi i sherbimit tone.

Ne cmim perfshihen:
 • Udhëtimi vajtje – ardhje, Transfertat dhe shëtitjet me autobus.
 • Akomodim në hotel me 3 ose 4 yje.
 • Mëngjeset dhe Darkat për të gjitha ditët e udhëtimit.
 • Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
Ne cmim nuk perfshihen:
 • Gjithcka që nuk është përmendur në këtë program.
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • Siguracioni jetes ne udhetim (i keshillushem).

Shenim:

 • Krevati mund te mos jete dopio, por 2 krevate tek te bashkuar.
 • Personi tek, ne dhome dyshe, paguan 125 Euro.

Femijet:

 • 0-2 vjec jane falas;
 • 2-12 vjec, nese akomodohet ne dhome me 2 te rritur, perfiton 20 Euro zbritje;
 • mbi 12 vjec paguan si i rritur.
 • nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar.

Rreth Rezervimit:

 • Per rezervim, mund te paguani 50% te shumes tani, ndersa pagesen e plote deri 5 dite para nisjes.
 • Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
 • Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.

Sugjerim:
Nese ngeleni te kenaqur nga sherbimi i shoferit dhe i guides bakshishet per ta jane te mirepritura, por jo te detyruara!

Udhëtime të tjera
Shperndajeni per miqte tuaj duke klikuar "Share":
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial