Meteora – Kalabaka – Janine 3, 7, 10 Mars 2 Ditë, €55

Datat e tjera te nisjeve:

3, 7, 10, 17, 24,  31 Mars
1, 8, 14, 21, 28 Prill

Dita 1:

Nisja nga Tirana ne 05.00 te mengjesit, ndalese te shkurtra rruges. Vazhdojme udhetimin drejt Janines duke kaluar nga dogana e Kakavijes. Mberritja ne Janine. Fillojme viziten e qytetit me monumentet kryesore: Kalaja, Sheshi Qëndror, Manastiret, Sinagoga dhe Xhamitë e vjetra. Nisja per ne qytetin e Kalabakes darka dhe akomodimi ne hotel.

Dita 2:
Mengjesi në hotel. Pas mengjesit nisemi per te vizituar Meteoran, e famshme per peisazhet magjike natyrore dhe manastiret ne maje te shkembinjve. Vete fjala Meteora do te thote “pezull ne ajer”, ose ne “qiell” dhe ate pershtypje te japin pare nga afer. Me pas, vazhdojme udhetimin drejt Kosturit. Pas vizites ne Kostur, nisja per në Tirane, ndalesa te shkurtra rruges, kalimi nga dogana e Kapshtices, ndalese per vizite ne Tushemisht & Drilon, mberritje ne darke ne Tirane.

Ne cmim perfshihen:

 • Udhëtimi vajtje – ardhje me autobus.
 • Akomodimi në hotel me 3 yje.
 • Mëngjeset dhe darkat për të gjithë ditët e qëndrimit.
 • Shëtitjet në Janine dhe Meteora me autobus (sipas programit).
 • Shoqërues dhe guidë shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit.

Në cmim nuk përfshihen:

 • Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • Siguracioni jetes ne udhetim (i keshillushem).

Shenim:

 • Krevati mund te mos jete dopio, por 2 krevate tek te bashkuar.
 • Personi tek, ne dhome dyshe, paguan 85 Euro.
 • Zbritja per transport individual eshte 20 Euro.

Femijet:

 • 0-2 vjec jane falas;
 • 2-12 vjec, nese akomodohet ne dhome me 2 te rritur, perfiton 50% zbritje;
 • mbi 12 vjec paguan si i rritur.
 • nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar.

Rreth Rezervimit:

 • Per rezervim, mund te paguani 50% te shumes tani, ndersa pagesen e plote deri 5 dite para nisjes.
 • Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
 • Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.

Sugjerim:
Nese ngeleni te kenaqur nga sherbimi i shoferit dhe i guides bakshishet per ta jane te mirepritura, por jo te detyruara!

Udhëtime të tjera
Shperndajeni per miqte tuaj duke klikuar "Share":
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial