Stamboll me avion 3 & 4 dite, 2, 7, 8, 9 Mars, Hotel 4*, 209€

INFORMACION I RENDESISHEM: Të nderuar klientë, nëse jeni të pajisur dhe shfrytëzoni Pasaportën e Republikës së Shqipërisë për udhëtimin tuaj në Turqi, dokumenti juaj i udhëtimit duhet të ketë vlefshmëri të paktën 6 (gjashtë) muaj nga data e kthimit.

Datat e tjera te nisjeve:

2, 7 Mars – 209 euro, 16 Mars – 229 euro
9 Mars – 249 euro
8, 22 Mars, 4 dite 259€  – Kliko ketu per programin 4 ditor

Dita e Parë: Paraqitja në Aeroportin e Rinasit duhet të bëhet 1 orë e 30 minuta para nisjes së avionit. Fluturimi për në Stamboll ne oren 04:00. Mbërritja në Aeroport ne ora 07.35.  Vizite te Kodra e te Dashuruarve (Çam Lixha- pikën më të lartë të qytetit). Vizitë në Taksim dhe me pas transferta dhe sistemimi ne hotel. Me pas vizite ne Kapali Carsisi(vetem 700 m larg hotelit).

Ne darke vizite me metro ne  ndertesen me te larte ne Turqi, Istanbul Sapphire, 54 katshe, dhe stimulim 5D me helikopter mbi qyetetin e Stambollit (hyrja pagese ekstra 15 euro). Kthimi dhe fjetja ne hotel.

Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel. Paradite, vizitë panoramike me guidë në Monumentet Kryesore të qytetit, si: vizite tek Bazilika e famshme Shën Sofias(hyrja 10 euro), Xhamia Blu ( per shkak te restaurimeve nuk lejohet hyrja brenda),  Sarajet e Topkapise (opsionale hyrja 10 euro). Vazhdojme shetitjen dhe kemi mundesine per te vizituar Akuariumin Florja (Hyrja opsionale 15 euro).
Ne mbremje shfaqje e Nates Turke ne anije, nen uren e Bosforit ku perfshihet darka dhe pije pa limit (35 euro). Fjetja ne hotel.

Dita e Trete: Mëngjesi i vone në Hotel. Vizite ne muzeun Panorama  1453(hyrja opsionale 5 euro) dhe me pas udhëtim në Eminoy (stacioni i anijeve dhe jahteve për në Bosfor). Lundrim me anije për tre orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa. Me pas vizite ne qendren tregetare “Via airport”
Kthimi eshte ne oren 21.20. Mbërritja në aeroportin e Rinasit.

Në pagesë përfshihen:
-Bileta e avionit vajtje – ardhje.
-Akomodimi në hotel me 4 yje në qendër të pjesës Europiane të Stambollit
Mëngjeset për të gjitha ditët e qëndrimit
-Shëtitjet në Stamboll me autobus (sipas programit)
-Shoqërues dhe guidë shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit
-Transfertat Aeroport – Hotel – Aeroport
-Një lundrim me anije në Bosfor 2.5 – 3 orë për të parë Europën dhe Azinë.
Ne pagese nuk perfshihet:
– Te gjitha atraksionet qe ne program jane shenuar me pagese extra
– Cdo gje qe nuk eshe permendur ne rubriken “perfshihet”
Femijet:
0-2 vjec paguan 40 euro.
2-12 vjec, nese akomodohet ne dhome me 2 te rritur, perfiton 30 euro zbritje
mbi 12 vjec paguajne si i rritur
*personi “tek”, ne dhome 2-she, paguan 270 euro.
KUJDES: AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT QE KHEHEN NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME OSE PER ESPULS, DHE PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
Udhëtime të tjera
Shperndajeni per miqte tuaj duke klikuar "Share":
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial